Korona Virüs Belirtileri Takvimi

Gün gün koronavirüs belirtileri takvimi

Dünyayı hizaya getirmeye çalışan illet koronavirüs. Peki koronavirüs belirtileri neler? İşte gün gün koronavirüs belirti takvimi.

Hali hazırda tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de koronavirüs salgını yaşanıyor. Bu salgından kesin olarak korunmanın tek yolu korunmak için evde kalmak. Lakin işiniz dolayısıyla evde kalamıyorsanız o zaman farklı tedbirler uygulamanız gerekiyor.

Şimdiye kadar hem internet, hem de televizyon yayınları üzerinden koronavirüsten nasıl korunulacağına dair pek çok bilgi paylaşıldı.

Hatta bunun yanında koronavirüs belirtileri ile ilgili de pek çok veri halka sunuldu. Şimdi genel olarak herkes koronavirüs belirtileri hakkında az ya da çok bilgi sahibi. Peki ama hangi belirti, hangi gün ortaya çıkıyor? Hacettepe Üniversitesi bu konu ile ilgili çok güzel bir video hazırlamış. Gün gün koronavirüs belirti takvimi ismiyle yayınlanan bu videoyu muhakkak izlemelisiniz.
 

Videoda da görüldüğü üzere koronavirüs salgınında tüm belirtiler birden ortaya çıkmıyor. Eğer ilk belirtiler sizde ortaya çıkmaya başladıysa işinizi şansa bırakmadan hemen bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı tavsiye ederiz.

Ülkemizdeki koronavirüs vakaları günden güne artmaya devam ediyor. Bu bağlamda salgından korunmak için zorunlu olmadıkça evden dışarı çıkmamanızı tavsiye ederiz. Eğer dışarı çıkmak zorunda kalırsanız, eve döndüğünüzde mutlaka gerekli temizlik ve hijyen kurallarını uygulayınız. Belki size bir şey olmayacaktır lakin bu virüs yüzünden çok sevdiğiniz büyüklerinizi, yakınlarınız kaybedebilirsiniz. Bunu unutmayın.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum